"בחירה חופשית" מאת יעל אור, ספר חדש בהוצאת אופיר ביכורים:

רגיל

כל מי שמכיר אותי יודע, שהאמונה בי קיימת והיא הרבה יותר עמוקה מהאמונה ה"קונבנציונאלית", נקרא לה ככה. רב הנסתר על הגלוי, זה ברור- אבל כשמישהו סוף סוף פורט את כל סיפורי התנ"ך לפרוטות, מיישר את הקפלים בין דמות מורכבת אחת לרעותה ומאפשר הצצה עם קצת יותר "שכל" אל כל מה שהתרחש כאן באותן שנים, זה ברור שאסתייע בו לפיענוח הצופן הגנטי הזה, של התנ"ך.

אני לא מדברת כאן על דת. אני מדברת כאן על דברים שהם מעבר לכל מה שקורה ביקום הזה שלנו. אם אתם מאמינים ביקומים מקבילים, כוחות קוסמיים או לפחות כאלה שאינם טבעיים, אם אתם משתכיים לקטגוריה הזו של האוחזים באמונה שלכל סיפור (מחריד וקשה ככל שיהיה) בתנ"ך יש הסבר שהוא רציונאלי, אז מקומכם כאן איתי, בהמלצה החמה הזו על הספר החדש של יעל אור.

הספר בחירה חופשית מאת יעל אור בהוצאת "אופיר ביכורים" מוביל את הקורא למרחבי תודעה חדשה ולקריאת התנ"ך מפרספקטיבה רחבה, מנקודת זמן עכשווית, נקודה בה התודעה האנושית כבר רחבה מספיק כדי להבין דברים בצורה הרבה יותר מופשטת.

שלא תטעו, אין כאן שום הטפה, לא דחיקה ולא שטיפה, אלא מדובר כאן בספר שפותח את הראש, מרחיב אופקים ויכול לספק גם לציניקנים המרים ביותר שבנינו, הבנה מפרספקטיבה שונה.

מה היה השימוש האמיתי באבני החושן? מה היה כוחו של ארון הברית? מהי משמעותה של להט החרב המתהפכת שנותרה לחסום את הכניסה לגן העדן, היכן הגן הזה בכלל ממוקם? האם, בכל מה שקשור אלינו, כל מה שקורה כאן הוא בעצם ניסוי של אלוהות על חומר דחוס ומה זה בעצם אומר?

יחסי הגומלין הראשונים בין האדם לאדמה, בין האדם לבעלי החיים ובין האדם לבין עצמו הם יחסים אידיליים והרמוניים. אך האדיליה זו מתערערת מופרת בעקבות בחירה חופשית (אומללה) שנעשית על ידי בן אנוש – הבחירה לאכול מפרי עץ הדעת. כל יחסי הגומלין הראשוניים משתנים אך הבחירה החופשית ממשיכה להתקיים כמשנה קבוע בתוך המשוואה לאורך כל סיפורי התנך כולם. כל בחירה מובילה לתוצאה מסויימת ועל בני האנוש לדייק בבחירותיהם כדי להישאר צמודים לנתיב הנשמתי על מנת להצליח לבצע את משימתם.

כן, כן, לכל אחד מאיתנו, גם לך וגם לי- הוגדרה משימה.

כדי שנוכל לבצע את המשימה "להיות אור לגויים" ולהעבירה לאחרים נשלחים שליחים אנושיים יחידאיים בעלי תודעה גבוהה כדי לשמש לו מורי דרך בתוך עולם של פיתויים והתמכרויות חומריות ורגשיות.

המחברת, יעל אור מסבירה לי : "התנ"ך הוא כמוסה המכילה בתוכה את העבר, ההוה והעתיד האנושי, שזורים בצורות מילוליות מגוונות : נבואות, שירה, פרוזה וחוק. כל צורה היא מבנה המאכלס בתוכו תודעה חדשנית אליה ניתן להגיע לאחר קילוף רבדים עוטפים. הרבדים נועדו לשמר את התודעה בזמנים השונים במרחב, ולאפשר לתודעה להיות מובנת בצורה תהליכית ובשלבים. התנ"ך מאגד בתוכו את תחילת הימים, את אחרית הימים ואת כל שלבי ההתפתחות התודעתית האנושית החוקרת את עולם ארץ הדחוס, בו הנשמה מתגלמת בתוף גוף פיזי."

"בחירה חופשית" מאת יעל אור. בהוצאת אופיר ביכורים

"בחירה חופשית" מאת יעל אור. בהוצאת אופיר ביכורים

מיותר לציין שסיימתי את הספר בשקיקה וזהו הסיבוב השני שלי, מתענגת על כל פרק עד שעיניי נעצמות בלילה, בכל קריאה מבינה קצת יותר את משמעות הדברים, הכוונה שבהם ומודעת לעובדה שהסיפורים התנכ"יים הם בעצם אוניברסאליים, אלמותיים- כאלה שיהיו נכונים תמיד ויחזרו על עצמם באופנים שונים, כל עוד האנושות שלנו תמשיך להתקיים. כל שעלינו לעשות הוא לבחור פשוט את הבחירה הנכונה.

רוצו לקנות! מתנה מושלמת לעצמכם ולכל מי שמאמין, או היה רוצה להאמין, במשהו.

"אופיר ביכורים" מתמחה בקידום יוצרי מקור בראשית דרכם. ניתן להשיג את "בחירה חופשית" בחניות הספרים המובחרות. מחיר מומלץ לצרכן 70 ₪ או באתר האינטרנט www.ofir.org.il.

אודות Carmel Peleg

ברוכים הבאים לבלוג השמח שלי! כאן, תוכלו ליהנות מהמלצות על כל מה שיכול להפוך את החיים לפשוטים יותר, נוחים יותר, צבעוניים יותר ו-שמחים. בין היתר, תוכלו לקבל כאן המלצות על ספרים חדשים, מתכונים שניסיתי בעצמי והוגשו לכם מדוייקים, מיני מוצרים שיהפכו את החיים ליעילים וקלים, התראות על המקומות השווים לבילוי עם הילדים ובני הזוג, טיפים, הצגות וסרטים. תוך כך תוכלו לקבל הצצה אל חיי הפשוטים-מורכבים, הבורגניים לפליא והמשתדלים להיות שמחים ועל הדרך, אולי תוכלו גם ללמוד משהו על עצמכם ומשפחתכם ולגלות מהם הדברים שעושים לכם נחת. Enjoy life! ❤

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s