ספרים מדהימים שהם מתנה מושלמת לילדי הגן וביה"ס היסודי, המלצת הבלוג השמח:

רגיל

לי, באופן אישי, מאוד מאוד חשוב להעניק (כלומר- שילדיי יעניקו) מתנות יום הולדת איכותיות לחבריהם החוגגים. נכון, חשוב מאוד שילד היומולדת יאהב את המתנה (ושהוריו יהיו מרוצים ממנה לא פחות), אבל חשוב אף יותר- שתהיה בצידה של המתנה גם תוספת עיקרית ומכובדת של ערך מוסף.

ספר הוא תמיד מתנה מצוינת (אני, למשל, מאוד אוהבת לקבל ספר טוב על פני כל דבר אחר, כמעט), אבל ישנם ילדים מסוימים, רובם-למען האמת, שבגיל רך וצעיר שכזה, יעדיפו לקבל משחק או צעצוע חוויתי, על פני ספר. אני אומרת, למה חייבים לבחור, כשישנן אופציות מצוינות שמשלבות בין קריאה, הבנת הנקרא, משימה פשוטה לביצוע וים ים ים של הנאה??

כאלו הם בדיוק הספרים עליהם אמליץ לכם בפוסט הנוכחי; ספרים מעולים, צבעוניים, כתובים נפלא ובפשטות, שרובם אף מגובים בחומרי היצירה להנאה צרופה. שנתחיל?

"חיות הג'ונגל" מאת ג'יליאן צ'פמן, הינו ספר מושלם לילדים חובבי חיות וכאלה שיש להם גישה לא רעה וחיבה ליצירה; בספר מתוארים בפשטות תהליכי יצירה של מגוון פריטים: כרטיס ברכה מתנדנד בצורת זברה, מתלה פלמינגו לדלת, מעמד לתמונה בצורת אריה, , מחזיק ספרים בצורת היפופוטם ועוד. ספר היצירה המצוין הזה מלווה באיורים מאירי עיניים, דוגמאות שיעזרו לילדים לצייר את החיות השונות בעצמם והוא מאובזר בעמודי מדבקות בהם מעל- 180 מדבקות עיניים שהילדים יוכלו להוסיף לחיות הספארי שלהם. הספר עולה 59 ₪ ולעיתים באתר סימן קריאה ישנן הנחות על הזמנות באתר: www.siman-kria.co.il ישנו גם ספר מקביל שעונה לשם "חיות הספארי", הוצאת "דני ספרים".

חיות הספארי, מתוך סדרת יצירה ראשונה, בהוצאת דני ספרים

חיות הספארי, מתוך סדרת יצירה ראשונה, בהוצאת דני ספרים

חיות הגונגל בהוצאת "דני ספרים"

חיות הגונגל בהוצאת "דני ספרים"

"אמא ואני אופים" בהוצאת "דני ספרים", הוא חיבוק חם שמקבל כל ילד שאוהב את המטבח. הילדים שלנו היום חשופים לשלל תכניות בישול בטלוויזיה, מוספים שלמים שעוסקים בבישול ואפיה בעיתונות היומית ובמגזינים- ואין אנו יכולים להתעלם מכך שהשפים והקונדיטורים השונים הפכו להיות מזמן דמויות מובילות דעת קהל (ומרוויחים לא רעים).  הילדים יוכלו ללמוד לערבב, לקשט ולאפות והכל בעזרת מבוגר, יגלו דברים מרתקים על סודות האפייה כמו למשל- למה הבצק תופח? איך מודדים חומרים? מהו תפקידן של הביצים באפייה ועוד כמה דברים שאני עצמי הייתי שמחה ללמוד. הטקסט המנוקד מוגש בצורה קלילה מפורטת וברורה, לצד תמונות מתאימות הממחישות את תהליך העבודה ומגרות את בלוטות הטעם. הפורמט הגדול של הספר עוזר ותורם גם הוא להנאה, כל ילד יחוש עצמו מאסטר שף- לא פחות. תרגם מאנגלית- חגי ברקת. 58 ₪ ל- 63 עמודים, כשכל המתכונים בספר כשרים. באתר סימן קריאה ובכל רשתות הספרים המובילות.

אמא ואני אופים בהוצאת דני ספרים

אמא ואני אופים בהוצאת דני ספרים

אמא ואני אופים- מדריך פשוט וצבעוני לכל הילדים

אמא ואני אופים- מדריך פשוט וצבעוני לכל הילדים

"מציירים בכיף" + "פלסטלינה בכיף" הנם ספרי פעילות מ-ו-ש-ל-מ-י-ם שמשויכים לסדרת "ערכת יצירה". בספרים מתוארים בפשטות ובקלילות כל שלבי הציור או הפיסול של מגוון רחב של דמויות (חיות, כלי תחבורה וכדומה) מגובים באיורים וצילומים הממחישים היטב את התהליך עצמו ואת התוצאה. הספר מלווה בטיפים והסברים, כדי שהמלאכה לא תהיה קשה מדי וכבונוס, יוכלו הילדים לתרגל (מבלי שהם שמים לב שהם מתרגלים, כן?), את השימוש בעפרון ובנייר תוך כדי משחק,את העיסוק העדין בפלסטלינה ולומדים באופן מהנה איך ציורים מוצלחים נוצרים וכיצד דמויות פלסטלינה מתעוררות לחיים. ערכת הציור מכילה עפרון, עפרונות צבעוניים ומחק וערכת הפלסטלינה מכילה גושי פלסטלינה צבעוניים. להשיג בכל חנויות הספרים, הרשתות המובילות ובאתר "סימן קריאה"

פלסטלינה בכיף , מתוך סדרת הספרים "ערכת יצירה"

פלסטלינה בכיף , מתוך סדרת הספרים "ערכת יצירה"

מציירים בכיף , מתוך סדרת הספרים "ערכת יצירה"

מציירים בכיף , מתוך סדרת הספרים "ערכת יצירה"

לילדים קצת יותר גדולים:

"דינוזאורים"- סדרה מושלמת של ספרי מדע ומחקר העונה לשם "חוקרים צעירים" מאת דוגל דיקנסון, מביאה לסקרן הצעיר שלל נושאים מרתקים בצורה נגישה, צבעונית ועמוסה במידע חשוב ורלוונטי. נושאים כמו כדור הארץ שלנו, בעלי חיים מדהימים, כלי רכב ומכונות, הכוכבים בחלל וכמובן- דינוזאורים, הם נושאים שנידונים בכל אחד מספרי הסדרה והילדים המגלים עניין בתחומים הנל יוכלו למצוא בהם עניין גדול! ייחודם של הספרים בסדרה בכך שלאורך כל ספר מפוזרות מסגרות חקר צבעוניות. לכל מסגרת צבע וסימן משלה, וכל אחת עוסקת בנושא מסוים. על הקורא לבחור בנושא המעניין אותו וללכת בעקבות המסגרות העוסקות בנושא זה, כדי לגלות תגליות מרתקות בכוחות עצמו. הספר אינו עמוס ומכיל 31 עמודים, מנוקד ומאויר לעילא. 54 ₪. בכל רשתות הספרים. הוצאת דני ספרים.

"דינוזאורים", מתוך סדרת הספרים  חוקרים צעירים

"דינוזאורים", מתוך סדרת הספרים חוקרים צעירים

"דינוזאורים", מתוך סדרת הספרים  חוקרים צעירים

"דינוזאורים", מתוך סדרת הספרים חוקרים צעירים

סדרת ספרי "קופיקו": הילדון הפרטי שלי מטורף על קומדיות "סלפ-סטיק". עוגה בפרצוף? מעולה! החליקו על בננה? נפלא!! קונדס ותעלולים? בול בשבילו. מת על זה. זוהי גם הסיבה שהוא מאוד מאוד התחבר לסדרת "קופיקו" המשודרת באחד מערוצי הילדים המובילים בטלוויזיה. הוא פשוט מאוהב בדמות הקוף הנויירוטי שמחרב למשפחת לזר את כל הבית. הצחוק המתגלגל שלו (של הקופיף הפרטי שלי, כן?), נשמע בכל השכונה. איזה כיף! ספר של "קופיקו" יכול להיות מתנה מושלמת עבור הללו שאוהבים את כל מעשי הקונדס של הקוף הוותיק, שעל הדרך יתרגלו קריאה. הכיתוב באותיות גדולות, מנוקדות, העמודים מאויירים בנגיעות שאינן מטרידות את הריכוז והשפה פשוטה ונהירה. 78 ₪ ל 104 עמודים. בהוצאת "דני ספרים", להשיג בכל חנויות הספרים וגם באתר סימן קריאה.

"קופיקו האורח"- הספר הראשון בסדרת "קופיקו"

"קופיקו האורח"- הספר הראשון בסדרת "קופיקו"

פעם שמעתי איש חכם אומר בטלוויזיה שילד שקורא ספרים, יצליח. אני לא יודעת לגבי הוודאות של ההצלחה, אבל אני בהחלט יכולה לומר כילדה-תולעת-ספרים בעברה, שספרים יכולים להקל על משברים, להעשיר את הדמיון, לפתח את היצירתיות שתוביל להרבה מאוד תושייה אצל הילד וגם להפוך אותו למבריק כזה, עם אוצר מילים מכובד.

תאהבו את הילדים שלכם

כרמל

אודות Carmel Peleg

ברוכים הבאים לבלוג השמח שלי! כאן, תוכלו ליהנות מהמלצות על כל מה שיכול להפוך את החיים לפשוטים יותר, נוחים יותר, צבעוניים יותר ו-שמחים. בין היתר, תוכלו לקבל כאן המלצות על ספרים חדשים, מתכונים שניסיתי בעצמי והוגשו לכם מדוייקים, מיני מוצרים שיהפכו את החיים ליעילים וקלים, התראות על המקומות השווים לבילוי עם הילדים ובני הזוג, טיפים, הצגות וסרטים. תוך כך תוכלו לקבל הצצה אל חיי הפשוטים-מורכבים, הבורגניים לפליא והמשתדלים להיות שמחים ועל הדרך, אולי תוכלו גם ללמוד משהו על עצמכם ומשפחתכם ולגלות מהם הדברים שעושים לכם נחת. Enjoy life! ❤

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s